Öğrenci koçluğu, öğrencilerin okul başarılarını artırmayı, yeteneklerini ve güçlü taraflarını ortaya çıkarmayı, kendisine en uygun hedefleri seçmeyi ve kendilerine olan güveni geliştirmeyi sağlayan çok önemli bir hizmettir. Her öğrenci kendine özel olup farklı yetenekleri olan bireylerdir. Bireye özel sunulan programlarla öğrencinin durum değerlendirmesi yapılmakta, hayallerini gerçekleştirebilmeleri için yol haritası oluşturulmaktadır.

Öğrenci Koçluğu Neyi Hedefler?

– Okul başarısını artırmayı, – Uygun hedeflerin seçilmesini, – Etkin ve verimli çalışmayı öğrenmeyi, – Zamanı iyi kullanmayı öğrenmeyi, – Güçlü yönleri ve yetenekleri ortaya çıkarmayı, – Doğru iletişim kurmayı, – Kendine olan güveni geliştirmeyi,

Öğrencinin tüm yaşamını etkileyen ve öğrenciye çok şey katan Öğrenci Koçluğu, bireyin hayatını anlamlı hale getiren ve hedeflerini belirlemesini sağlayarak emin adımlarla ilerlemesine zemin hazırlayan önemli bir hizmettir. Hedef belirlemenin önemli olduğu unutulmamalı, hedefler belirlendikten sonra yaratıcı çözümler sunan öğrenci koçlarına ihtiyaç duyulduğunda başvurmak için zaman kaybedilmemelidir.

Gerek okul gerekse sosyal yaşamını düzene sokan ve öğrencinin kendine olan güvenini artırmasını sağlayan öğrenci koçluğu hizmeti, öğrencinin tüm yaşamı boyunca başarılı olması için yol göstermektedir. Ailenin de desteklediği bir öğrenci koçluğu hizmeti ile, bireyin sorunların üstesinden gelmesi ve hayatta başarılı olması çok kolay olmaktadır. Kendine güvenen, sınav stresi yaşamayan, hedefleri olan ve yeteneklerinin farkında olan bir öğrencinin, okulda ve diğer yaşamında hayal kırıklığına uğramayacağı kesindir. 

Arayınız...