online-terapi

Psikoterapi seanslarında danışan ve terapistin bir arada olması terapotik ilişkinin gücü açısından oldukça önemlidir. Ancak bazı durumlarda bu durum pek mümkün olmayabilir. Bu engel için pek çok neden sıralanabilir. Birtakım nedenlerden ötürü yüz yüze psikoterapi hizmetinden yararlanamayan danışanlar için online psikoterapi tekniği geliştirilmiştir.

Peki online psikoterapi nedir?

Online psikoterapi ruh sağlığı hizmetinin internet üzerinden sağlanmasıdır. Terapiye bazı nedenlerden dolayı gelemeyen ya da anonim olmak isteyen bireyler tarafından daha çok tercih edilir. Online terapide ruh sağlığı uzmanları internetten faydalanarak danışanla online görüşme yani e-terapi gerçekleştirirler.

Kimler İçin Online Terapi Daha uygundur?

1- Yoğun çalışma saatleri nedeniyle psikoterapiye gidemeyenler,

2- Herhangi bir salgın nedeniyle bulundukları mekanı terk edemeyenler (Korona Virüsü gibi),

3- Kimliğinin anonim kalmasını isteyen danışanlar,

4- Fiziksel engelinden ötürü evden ayrılamayanlar,

5- İnternet kullanımı yoğun olan gençler,

6- Agorafobi(alan korkusu) olan danışanlar,

7- Yurt Dışında olup Türkçe psikoterapi desteği almak isteyenler,

8- Ulaşım noktasında problem yaşadığı için psikoterapiye gitmekte güçlük çeken bireyler,

9- Evde çocuğunu bırakamadığı için psikoterapi hizmetlerinden faydalanamayan bireyler,

İdem Psikoloji olarak merkezimizde çocuk ergen danışmanlığı, yetişkin psikolojik danışmanlığı ve evlilik çift terapi seansları olarak online olarak yapılmaktadır.

Bu gibi durumda olan danışanlar için online psikoterapi oldukça idealdir. Yüz yüze psikoterapi alma imkanı bulunmayan kimseler için bu yöntem tercih edilebilir. İçinde bulunduğunuz ruhsal problemle baş edebilmek için bu şekilde de yardım almanız mümkündür.


Arayınız...