Psikoloji lisans eğitimimi Maltepe Üniversitesi 2013 yılında tamamladıktan sonra, aynı yıl Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim dalında, “Siber Zorbalıkla Karşılaşan Gençlerde Benlik Saygısı ve Stresle Baş Etme Yöntemlerinin İncelenmesi” konulu yüksek lisans tezimle uzmanlığımı tamamladım. 

      Lisans eğitimim boyunca çeşitli kurumlarda gönüllü staj deneyimlerim oldu. Ayrıca sosyal çalışmalarda proje koordinatörlüğü ve proje gönüllüsü olarak aktif görev aldım.

      Meslek hayatıma Dokuz Nokta Danışmanlık Merkezi ile başladıktan sonra yaklaşık 10 yıl boyunca Türkiye’de bilinen ve önde gelen eğitim kurumlarında çocuk, ergen ve ailelerle çalıştım. Bir yandan mesleki kariyerimde hem beni hem de danışanlarımı besleyebilecek sertifikalı eğitimlerime devam ettim. Aile Danışmanlığı, çocuk ve ergenlere yönelik gelişimsel testler, Doç. Dr. Tamer Ergin’den  Cognitive Assessment System (CAS) uygulayıcı eğitimi ve süpervizyonu, Dr. Gülşen Varlıklı’dan Word Association Of Pozitive Psychotherapy (WAPP) onaylı Pozitif Psikoterapi sertifikası, Dr. Nevin Dölek’ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimini tamamladım. Ayrıca İstanbul Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimimi 2016 yılında başarıyla tamamladım.

      Çalışmalarımda Ennegram, Pozitif Psikoterapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Aile Danışmanlığı yaklaşımlarını eklektik bir şekilde kullanmaktayım. Çalışma alanlarım; çocuk, ergen, aile ve genç yetişkinlerdir.

Arayınız...